ARTEfol MA-P

Produkty pozostałe

Zastosowania

Oleje wielofunkcyjne ARTEfol MA-P są specjalnymi olejami maszynowymi, stosowanymi do smarowania prowadnic i w pneumatycznych układach smarowania. Produkty te zapewniają stabilny współczynnik tarcia, dzięki czemu zapewniają równomierny posuw obrabiarek. Równomierny posuw pozwala uzyskiwać prawidłowy kształt obrabianych detali oraz wpływa korzystnie na zużycie narzędzi obróbczych. Specjalnie dobrany dodatek adhezyjny pozwala obniżać dozowanie oleju na prowadnicę obrabiarki, a w układach smarowania pneumatycznego obniża unoszenie oleju w strumieniu powietrza. Przy smarowaniu łańcuchów oleje ARTEfol MA-P są w mniejszym stopniu zrzucane, co pozwala obniżyć dozowanie w stosunku do typowych olejów maszynowych.

Oleje ARTEfol MA-P są kompatybilne z chłodziwami emulsyjnymi do obróbki metali – tj. zarówno przedostanie się oleju do chłodziwa, jak też chłodziwa do oleju powoduje minimalne szkody.

Oleje ARTEfol MA-P są dostępne w kilku klasach lepkości. Olej ARTEfol MA-P VG-32 z reguły jest stosowany do układów pneumatycznych. ARTEfol MA-P VG-68 jest zalecany do smarowania prowadnic obrabiarek oraz pił łańcuchowych. Olej ARTEfol MA-P VG-220 jest zalecany do smarowania prowadnic obrabiarek, jeżeli instrukcja smarowania przewiduje stosowanie oleju o wysokiej lepkości.

Właściwości

– Właściwości adhezyjne – umożliwiające skąpe smarowanie;
– Stabilny współczynnik tarcia przy zmianie obciążeń i prędkości posuwu;
– Kompatybilność z emulsyjnymi cieczami obróbkowymi.

220 / 68 / 32

Klasa lepkości ISO VG

250

Obc. zespawania, daN

230 / 220 / 200

Temp. zapłonu °C

1

Korozja na miedzi

Higiena
i bezpieczeństwo

Oleje ARTEfol MA-P stosowane zgodnie z przeznaczeniem nie stwarzają szczególnego zagrożenia. Oleje nie zawierają metali ciężkich ani cynku.

Uwagi
 

Zapewniają stabilny współczynnik tarcia; powodują minimalne szkody w przypadku przedostania się do chłodziw emulsyjnych