ARTEfud

Produkty pozostałe

Zastosowania

Oleje ARTEfud są specjalnymi olejami maszynowymi, stosowanymi do smarowania maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego oraz do stosowania w charakterze cieczy hydraulicznych. Oleje ARTEfud są wykonane na bazie komponentów obojętnych fizjologicznie i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia przy przypadkowym kontakcie z żywnością. Oleje ARTEfud są bezbarwne oraz pozbawione zapachu i smaku, dzięki czemu ich obecność jest często niezauważalna.

Oleje ARTEfud są dostępne w kilku klasach lepkości. Olej ARTEfud VG-32 jest stosowany w układach pneumatycznych, jako ciecz hydrauliczna lub zamiast popularnych olejów maszynowych. ARTEfud VG-150 jest zalecany głównie do smarowania przekładni, a ARTEfud VG-220 – do smarowania łańcuchów.

Właściwości

– Brak zapachu i smaku, skład oparty wyłącznie o składniki obojętne fizjologicznie, dzięki czemu oleje ARTEfud są praktycznie niewyczuwalne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia przy przypadkowym kontakcie z żywnością;
– Kompatybilność z popularnymi mineralnymi olejami smarowymi i olejami hydraulicznymi;
– Odporność na starzenie – możliwość eksploatacji długoterminowej lub bezserwisowej;
– Właściwości adhezyjne – umożliwiające skąpe smarowanie.

220 / 150 / 100 / 68 / 46

Klasa lepkości ISO VG

126

Obc. zespawania, daN

200 / 180 / 170 / 160 / 160

Temp. zapłonu °C

1

Korozja na miedzi

Higiena
i bezpieczeństwo

Oleje ARTEfud stosowane zgodnie z przeznaczeniem nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia. Wykonane są całkowicie na bazie składników obojętnych fizjologicznie, dopuszczonych do zastosowań w przemyśle kosmetycznym lub farmaceutycznym, nie stanowiących zagrożenia dla zdrowia przy przypadkowym kontakcie z żywnością, np. spowodowanym awaryjnym wyciekiem oleju w urządzeniu przemysłu spożywczego.

Uwagi
 

Dopuszczalny przypadkowy kontakt z żywnością