ARTEsol Form

Produkty pozostałe

Zastosowania

ARTEsol jest koncentratem emulsji antyadhezyjnych, stosowanych przy produkcji wyrobów betonowych i ceramicznych. Jest szczególnie zalecany do form drewnianych oraz do spryskiwania palet. W innych zastosowaniach zaleca się wykonanie prób przed podjęciem decyzji o stosowaniu.

Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Emulsje o stężeniu do 40% sporządza się przez wlanie koncentratu cienkim strumieniem do chłodnej lub letniej wody wodociągowej przy ciągłym mieszaniu. Po wprowadzeniu całej ilości koncentratu kontynuować mieszanie do momentu uzyskania jednorodnej emulsji.
Emulsje o stężeniu powyżej 40% mają postać pasty. Wykonuje się je w sposób odwrotny – należy wlewać wodę cienkim strumieniem do oleju przy intensywnym mieszaniu.

Prawidłowo wykonane emulsje są stabilne i nie powodują zatykania dysz przy natrysku.

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nie powodują zatykania dysz przy natrysku. Nie stanowią problemu przy malowaniu wyrobów betonowych i ceramicznych większością farb wodnych. Nie plamią wyrobów gotowych, w tym wyrobów zawierających barwniki. Koncentrat jest praktycznie bezpopiołowy i znika bez śladu w trakcie wypalania wyrobów ceramicznych.

Klasa lepkości ISO VG

Obc. zespawania, daN

160

Temp. zapłonu °C

1

Korozja na miedzi

Higiena
i bezpieczeństwo

Koncentrat emulsji antyadhezyjnej ARTEsol Form używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują związki powodujące podrażnienia skóry.

Uwagi
 

Produkt o jasnej barwie, nieplamiący, nie powoduje problemów przy malowaniu gotowych wyrobów